Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

2.9.2010

Zdravíme všechny v novém "školním roce". Páníček mi nastoupil do školy, takže ho se smutným výrazem ráno vyprovázím k vrátkům :-(.

Nedělní výstava se nám taky nevydařila, takže žádné dobré zprávy. Paní rozhodčí jsem se asi moc nelíbil, známka VD :-(. Ále co, doma se všem líbím a to je důležité.

26.8.2010

Tak už máme po dovolené. Byli jsme v Jeseníkách - i já   a bylo to celkem fajn. Cesta se mi tedy nelíbila vůbec . Páníčci mi sice připravili super "plac" v autě, ale stejně..... Při cestě do Vrbna jsem to nevydržel a 3 km před cílem jsem se pozvracel  .  Bylo mi hodně špatně, až jsem z toho měl asi horečku, alespoň panička to konstatovala. Zbytek dne jsem jen ležel a ležel a divil se,co se to děje. Celý týden jsem spal s páníčky v chalupě. To bylo prima, protože to z domova neznám, tam musím hlídat   . Takže v noci jsem měl veget, ale přes den ...... to byly samé výlety nebo výšlapy . Něco se mi líbilo víc, něco míň. Viděli jsme Praděd, Rejvíz, Zlaté Hory, Bruntál, Karlovu Studánku a hodně dalšího. Pár fotek v galerii.

Teď jsem ale šťastný, že už jsem DOMA .

Tak se mějte krásně, užívejte zbytek léta a já se zase ozvu. V neděli mi držte palce - jdu na výstavu.

12.7.2010

 

Vedro, vedro, vedro a ještě jednou vedro.  Už se to ani nedá vydržet. Na cvičák s páníčkem nechodíme, jsem strašně unavený . Nejlepší je to se mnou hnedka ráno a nebo pak kolem půlnoci, to už je to s teplotou lepší - jenže všichni už tou dobou spí, tedy většinou .

Včera jsem se byl zae koupat. Tentokrát v Berounce. Páníčci mě vzali svlažit - a bylo to prima. Ani jsem se už nebál, plaval jsem si pomalu a když už jsem nemohl - vrátil jsem se ke břehu, kde čekala panička . Tam jsem se jí oklepal, aby z té vody taky něco měla .

 

 

7.7.2010

Tak zase pár zpráviček. Dneska mě panička přihlásila na mezinárodní výstavu. No, to jsem zvědavý, jak to s páníčkem zvládneme  .

Taky jsem se byl koupat, vždyť jsou ta vedra k nevydržení a taky jsem byl na výletě . Celý den se všemi páníčky, to bylo prima. Akorát, že si panička udělala výron , koukala okolo a už to bylo. Ale určitě to bude brzo dobré a zase někam vyrazíme.

Všichni si užívejte léto. Páček.

PS: ve fotogalerii pár fotek z koupání, které mi zas až tak skvělé nepřipadá........ ale třeba to časem přijde..........

11.6.2010

Náš Askánek a jeho sestřičky a bráškové oslavili 2.narozeniny. Všem přejeme hodně psího štěstíčka, hodně úspěchů na zkouškách a výstavách a vůbec - ať se jim krásně žije .

 

 

askan_narozeniny.jpg 

17.5.2010

 V sobotu 15.5.2010 jsme vyrazili na první výstavu - v celé sestavě, páníček Honza, páníček "velkej" a panička.

Hned jsme si dali "Klubovou výstavu hovawartů", abychom věděli, jak na tom vůbec jsem.

Přihlášený jsem byl do kategorie - mezitřída. Celkem nás tam bylo 8 psů. Já byl nejhubenější :-(, asi mi páníčci dávali málo žrádla, to si s nimi ještě vyřídím . Čtyři pejsci odešli se známkou VD, čtyři jsme pokračovali dál. Jenže to pokračování bylo až po dlouhých 7 hodinách. Ze začátku byla cítit z páníčků nervozita, potom to přešlo v naštvání a nakonec byli fakt namíchnutí - mírně řečeno. Já jsem těch 7 hodin střídavě prospal, prochodil a proběhal, ale nebylo to ono. Pořád jsem byl na vodítku a hlavně jsem měl velký hlad. Páníčci nebyli informováni, kdy to vůbec skončí, tak si netroufli dát mi mojí pravidelnou dávku granulí (nedělá mi totiž dobře, jezdit s plným žaludkem autem, to většinou neudržím a je mi pak ještě víc mizerně). 

Všechno jsme to nakonec zvládli, já skončil se známkou výbornou, ale v konkurenci čtyřech dalších hovíků až bohužel ten čtvrtý. No, jo, bramborová medaile - páníčka Honzu moc nepotěšila. My to ale určitě doženeme jinde, aby měl radost. 

Hodnocení z výstavy v rubrice "VÝSTAVY".

PS: Fotek je opravdu hodně málo, ze začátku se paničce třásly ruce nervozitou, potom zimou.

 

9.5.2010

Dnes dopoledne Honzík s Askouškem splnili svoji první zkoušku:

ZOP   na známku "velmi dobře".

 

Obrazek

 

 Obrazek

 

1.4.2010

Tak Askánka přihlásíme na klubovku - tedy, zatím je to na 99% - a ....... uvidíme. Kluci /Honzík a Askánek/ začali nacvičovat postoje, zuby, úsměvy , aby se jim tam vedlo dobře.

 

Zpráva do Spešova pro Aríse:

Jsi velkej pašák a tímhle tempem budeš za chvíli zasloužilý otec . Budeme se těšit na novinky a na fotky malých štěníků .

22.2.2010

Zdravím v novém týdnu. Nic mimořádného se nedělo, užívám si sněhu, který ještě je. Všichni už si ale přejí, aby se zazelena tráva ....... to nechápu proč, vždyť je to tak bezva skákat do té bílé peřiny . Nějaké fotečky dala panička do galerie. Já jsem hrozně nerad, když mě fotí, takže se většinou rozčiluji a štěkám a štěkám a štěkám, dokud foťák neodloží. Leda za mlsku, to si dám říct  .

7.2.2010

Tak už zase mrzne až praští. V neděli jsme ani nebyli s páníčkem na cvičáku  . Užil jsem si ale s paničkou a páníčkem o víkendu dlouhých procházek .  Fotky v galerii.

3.2.2010

Jen v krátkosti: náš Askánek se minulý týden v neděli - NA CVIČÁKU - porval s "kamarádem" zlatým retrívrem. Začíná se u něj projevovat dominantnost a také už to není žádné malé štěňátko. Honza to odnesl prokousnutou rukou, protože se snažil oba psy od sebe odtrhnout. Myslím, že si to příště rozmyslí - strkat mezi ně ruce. Všechno se ale dobře zahojilo.

Na základě toho jsme si vypůjčili el.obojek. Zkusíme Askánka trošíčku usměrnit, když si bude chtít dělat, co se mu zlíbí. Zatím jej dáváme na vycházky, bez jakéhokoliv použití. A Askoušek - jakoby to vycítil, že se něco děje a poslouchá víc,  než kdy jindy. Na volno si odběhne, ale na zavolání hned přijde. Tak uvidíme :-ú třeba ani nebude el.obojek potřeba :-).

Zdravíme všechny kamarády a do fotogalerie přidáváme pár foteček, pořízených včera a v neděli. Měěěěěěěěěějte se kráááááááááásně 

Obrazek

11.1.2010

Tak jsem se konečně dočkal - sníh je tady :-). Panička říká, že jsem jak "malé dítě", ale když je to tak bezvadné, skákat do té bílé peřiny :-). Do vody se mi v létě moc nechce, ale v zimě do sněhu - to mě nemusí nikdo přemlouvat a lítám a lítám sem a tam. No, mrkněte na fotky, které panička pořídila o víkendu. 

Jó a mějte se moc krásně. Zdravím všechny - zejména pak do Spešova a do Liberce :-)))). 

Obrazek

1.12.2009

Dneska píše panička.

Všechny moc zdravíme ze Strašecí a věříme, že se máte fajn. Honzík s Askánkem se zapsali na první zkoušku, chtěli to prostě zkusit a tak jsme jim nebránili. Ráno začalo hrozně, Honza - jako obvykle - nemohl nic najít. Míček ani kostičku na aport, které s Askoušem používají. Prostě "to" někdo určitě musel vzít, protože jinak to není možné :-) :-) :-). Nakonec šel s úplně jinou "hračkou", což se pak samozřejmě projevilo :-(. Honzík byl nervózní a stupňovalo se to, neboť na cvičák vyrazil po osmé ráno a na zkoušku šel v poledne. Askoušek byl sice v kotci, ale asi ani jemu to moc neprospělo. Možná se spojilo všechno se vším a tak bohužel zkoušku pro pár bodíků nesplnili. Aport byl nejhorší, Askouš "neznámý" i když známý předmět nedonesl a přivolání taky nebylo úplně ideální, protože ho samozřejmě zajímaly pachy a "ostatní značky" po předchozích psech, kteří byli na zkoušce před ním. Takže jsme byli všichni smutní. Pozitivní na tom je, že si to Honzík vyzkoušel, jak to na takové zkoušce chodí a příště snad bude - i díky tomu - nervozita menší. Fotky v galerii.

 Askoušek: už mi zase všichni říkají méďo, chlupů mám na rozdávání :-))))) - asi bude krutá zima :-)))))))))) a přitom je zatím tak krááááásně

 31.10.2009

Zdravím všechny známé :-) i neznámé :-). Po dlouhé době pár zpráviček. Byl jsem u pana doktora na injekci proti vzteklině a při té příležitosti mi pan doktor udělal prohlídku. Moc jsem se mu líbil, vážím 37,5 kg. Už jsem zase chundelatý jako medvídek, nebo spíš medvěd :-). Na cvičák docházím s mladým páníčkem a zlepšujeme se. Skoro pokaždé dostaneme malou pochvalu. Cvičíme s náhubkem, protože se chystáme na zkoušku - tedy pokud se páníček odhodlá ji se mnou absolvovat.

Pár foteček je ve fotoalbumu, ale jak panička říká, nic moc. No, měla by se víc snažit :-).

Tak se mějte krááááááásně, srdečný pozdrav pro všechny a zejména pro brášku Akima (mimochodem velká gratulace k umístění na výstavě) a jeho smečku a pak taky pro mámu Chíbu, strejdu Aríse a páníčky :-).

31.8.2009

 Tak se hlásím po dlouhé době. Prázdniny malému páníčkovi utekly, jako voda a ani si jich letos neužil. Měl úraz, když se nevěnoval mému výcviku, ale jezdil si někde na kole :-). Spadnul a udělal si úraz. Dneska je po operaci a zase spolu začínáme.

V neděli jsme byli po dloooooohhéééééééé době na cvičáku ve Strašecí. Bylo tam řečeno, že budou probíhat v říjnu a listopadu nějaké zkoušky a že bychom mohli taky něco zkusit. No, trénovat každou neděli každopádně chodit  budeme, jestli se ale na něco přihlásíme, to nevíme. Já si pořád dělám, co se mi líbí, i když ...... doma, tam poslouchám na slovo. Nikdo a nic mě nevyrušuje a dokonce mě to i baví. Doma se mnou cvičí nejvíc panička.

Panička se mnou taky byla cvičit v Žižicích. Je to od nás kousek "z ruky", ale dalo se to.

Jinak nic nového u nás není. Já se mám dobře. Měl jsem taky sice úraz pod okem, když jsem tu svou hlavu strkal, kam jsem neměl. Takže to byla odtrhnutá kůže s chlupama. Nic moc, ale dneska už je to lepší. Zase budu fešák, až se mi to úplně zahojí.

Mějte se všichni krásně. 

Nějaké fotečky panička vložila do galerie, ale moc toho není. Nějak nebyl čas. Z nedělního cvičáku dodáme fotky později.

5.8.2009

DKK a DLK

Dnes jsme obdrželi potvrzení, že má náš Askoušek DKK 0/0 a DLK 0/0. Jsme mooooc rádi.

 28.7.2009

Rtg DKK a DKL

Ráno jsem nedostal svoji baštu, takže už "to" bylo podezřelé. Házel jsem smutný oči na malého páníčka, který je se mnou doma, ale nic nepomohlo. Panička s velkým páníčkem mě pak odpoledne odvezli do veterinární nemocnice v Praze 5 Stodůlkách, kde mě uspali a rentgenovali. Nic si nepamatuji, jen to, že jsem se trochu motal a chtělo se mi pořád spát. Panička byla taky nervózní. Všechno jsme ale zvládli dobře a pan doktor mě pochválil. Za 14 dní přijdou páníčkům výsledky, jak na tom jsem a pak se teprve uvidí, jak se mnou budou dál cvičit :-).

23. - 26.7.2009

Výcvikový víkend Zbraslav
V uvedených dnech se celá naše smečka zúčastnila výcvikového kurzu. Protože malý páníček nemohl se mnou cvičit, vzhledem k jeho úrazu, musela jej zastoupit panička a někdy taky páníček. Moc jim to se mnou nešlo, ale to se časem spraví. Naučil jsem se spoustu nových věcí a hlavně všichni páníčci pozorně poslouchali, aby věděli, jak se mnou cvičit, jak mě chválit (to hlavně) a jak mě přechytračit (protože já jsem hrozně chytrej). Přes den mě odkládali do kotce, kde se mi tedy vůbec nelíbílo. V noci to bylo lepší, spal jsem s nimi na pokoji. Ani jsem nedutal. Taky jsem si vyzkoušel "stopu, stopičku", jak říkala panička. Bylo to docela prima, hledat si mňamky.
Fotografie z víkendu v galerii :-).

3., 4., 5.7.2009

 V pátek 3.7.2009 jsem se byl poprvé koupat s páníčky. Vůbec se mi ale do té vody nechtělo. Ani na míčky, ani na kamínky, prostě na nic a za nic jsem tam nechtěl jít. Takže musel velký i malý páníček do vody taky. Pak už jsem se tam odvážil, ale nelíbilo se mi to :-( . Hnedka při první příležitosti jsem jim zdrhnul zpátky na břeh, kde byla moje panička. Aby si užila taky trochu té vody, krásně jsem se před ní otřepal :-))) . Foto z koupání v galerii.

V sobotu 4.7.2009 jsme měli naplánovaný výlet do jižních Čech. Malý páníček se chtěl podívat na Horsefeathers Kozzy Style, což je soutěž - jednoduše řečeno - ve skákání na kole. Bylo to skoro až u hranic s Rakouskem. Celou cestu nám svítilo sluníčko, jen jsme ale dorazili na místo, začalo se to kazit. Po půlhodině už slušně pršelo. Takže mě páníčci zase naložili do auta a že tomu dešti ujedeme. Dojeli jsme do Hluboké nad Vltavou, že si projdeme park u zámku a páníčci si dají něco dobrého na zub. S tím jídlem jim to vyšlo, ale pak zase začalo pršet :-(. Zahnalo nás to zase do auta. Z celého výletu jsme pak nakonec skončili v Dobříši na zámku. Prošli jsme si park a já se s malým páníčkem vyblbnul. To bylo fajn. Všichni jsme se pak ale těšili domů. Když už nic jiného, tak prý si musím zvykat na dlouhou jízdu, protože pojedu v srpnu s páníčky na dovolenou do Tater.

V neděli 5.7.2009 byl cvičák, prý mi to šlo, chválil páníček :-). Odpoledne pak jen válení a spaní na zahradě.

..................tak zase příště napíšu :-); všichni se mějte krásně

 

 

 Za pořízené fotografie děkujeme paní Báře Lyčkové.

 

20. a 21.6.2009

V sobotu 20.6.2009 jsem byl poprvé s malým páníčkem na cvičáku v Kladně. No, zatím nemůžu říct, že by to bylo lepší než "u nás". Tak uvidíme příště.

V neděli 21.6.2009 jsem pak jel s paničkou a malým páníčkem na Orlík. Velký páníček tam závodil na jachtě, tak jsme se jeli na něj podívat. Cesta byla hrozná, samá zatáčka a ještě ke všemu jsem jel v paniččině malém autíčku. Zastávky jsme dělali, ale stejně jsem to maličko nezvládnul. Zpátky to ovšem bylo úplně něco jiného. To jsem spal celou cestu až do Prahy.

Na Orlíku to bylo fajn, panička šla se mnou na vycházku do lesa. Potkali jsme dvě kuny, co si tam spolu hrály. No to víte, že jsem je řádně pohonil. Pak už jsem u vody jen tak odpočíval.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na zámku Orlík. No, pro páníčky asi zajímavé, já z toho moc nadšený nebyl. Nové foto v galerii.

 11.6.2009

 

Obrazek

 8.6.2009

Zpráva ze soboty 6.6.09:

Tak se zase hlásíme s novinkami z předešlého víkendu. V sobotu 6.6.2009 jsem jel s celou smečkou do Mladé Boleslavi - na svod. Bylo to moc prima. Jednak jsem byl se svými páníčky a pak............... jé, tam bylo psů. Někteří mi byli dost podobní, jiní zase vůbec ne. Taky jsem se tam potkal se svým bráškou Akimem. Moc se ale se mnou kamarádit nechtěl. Trošku žárlil, když se se mnou jeho páníček mazlil. Žádný větší konflikt  jsme ale spolu neměli. Na nějaké větší dovádění a honičku nebyl čas a ani vhodné prostředí. To by asi bylo něco a možná, že by  se  k  nám   někteří   hovíci   přidali :-))))).

Malý páníček se mnou trošku trénoval, než na nás přišla řada. Celá prohlídka pak proběhla myslím v klidu, jen mě tam trošku vadily všechny ty pachy pejsků a feneček, co byli před námi. No ale zvládli jsme to. Při měření mi napočítali 69 cm, zuby v pořádku a vlastně všechno ostatní taky. Jen můj "melír" ve tvaru M nad očima se jim trošku nezdál, prý to ale zmizí, tak uvidíme. Každopádně bych mohl zastupovat firmu na hamburgery - podívejte se ve fotogalerii :-)))))))))).

Svodový kód: 5/3c

Celkově sečteno - prima sobota. Tímto také moc zdravím Akima a jeho páníčky. Snad se ještě někde uvidíme.

Zpráva z neděle 7.6.2009:

V neděli nás panička odvezla s malým páníčkem na cvičák. Nemělo se konat nic neobvyklého, alespoň nikdo nic neříkal. Pak to ale přišlo. Páníček zapomněl, že je na cvičáku soutěž v poslušnosti. No, nejdříve páníček přemýšlel - když to slyšel, že se otočí a půjdeme domů. Pak si ale dodal odvahy a všechny disciplíny jsme  absolvovali. Nakonec jsme skončili na 7.místě z 15-ti psů. Tyhle bodíky jsme obdrželi:

Obrazek

Dostal jsem tašku dobrot, diplom a medaili. Když budeme s páníčkem poctivě cvičit - určitě to příště bude lepší. 

Obrazek

Fotografie z celého klání bohužel nemáme, ale možná se objeví na rajčeti - takže dodáme později. V galerii jsou pouze fotečky z předávání cen :-). 

22.5.2009

Dneska píše panička:

Musím poinformovat o návštěvě ze Spešova, z Askánkova rodiště :-). V neděli 17.5.09 se na nás přijeli podívat Alena a Erik Celých spolu s Chíbou a Arískem. Byla to moc příjemná návštěva. Dostali jsme spoustu cenných rad, jak a co dál s Askánkem, byli jsme společně všichni na cvičáku a pak se "kluci" - Askánek a Arísek trošku pohonili na louce za cvičákem - viz. fotogalerie.

Máma Chíba i strejda Arís se s Askánkem dobře "snesli", i když si ten náš medvěd trochu víc dovoloval :-).

Dneska, po celotýdenním vyčesávání, vypadá Askánek podstatně útlejší, i když samozřejmě pes to bude velký a mohutný i tak. O víkendu zase něco nafotíme, tak můžete posoudit :-).

4.5.2009

Tak máme po prodlouženém víkendu. Byl prima. Sice mi odjel velký páníček k moři, ale zůstala mi panička a malý páníček. Byl jsem na výletě, v restauraci, u kamarádů a taky na cvičáku. Kam tentokrát dojela i panička, aby se na nás podívala. Moc nadšená nebyla :-(. Malý páníček nás asi vždycky vychválil víc, než byla pravda. Přivolání mi nejde a i jinak mě zajímá všechno ostatní, jen ne samotné cvičení :-(. Mám tam teď jednoho hovíka, staršího než jsem já a taky je to janek. Paničku tedy poslouchá asi víc než já páníčka, ale má to s ním také těžké. No, to jsme asi my - hovíci. Nejvíc se mi líbí vyzkoušet si na závěr překážky. To je fajn. Tak se koukněte na fotky, co panička vložila do fotoalbumu - jednak do sekce "Jak rostu" a pak taky "Cvičák".

18.4.2009

Dneska jsem se poprvé koupal. Byl jsem s páníčky - malým a velkým - na Záplavách - podívat se na závody jacht klubu. No a v té vodě se pořád něco hýbalo, tak jsem to musel prozkoumat. Ani jsem se nerozpakoval a už jsem tam byl. Málem jsem s sebou vzal i malého páníčka, který mě držel na vodítku. To by byl ale mazec, kdybychom se tam koupali oba :-( . Když jsem vylezl, říkali, že jsem jak zmoklá slepice. Hnedka jsme jeli domů, dneska nebylo zrovna moc velké teplo. Takže jsem se pak rozvalil u krbu a pěkně si tam pochrupoval. To bylo bezva. Panička se mořila u počítače, nějak se jí  to nedařilo, protože lamentovala. Ale já byl naprosto spokojený. Od teploučka u krbu jsem krásně oschnul.

16.4.2009

Tak nám uběhl první prodloužený víkend a bylo to bezva. Všichni měli radost, že jsou doma - hlavně tedy já - a taky měli radost z toho, že bylo kráááááásné počasí. To já zase až tak ne, protože bylo dost teploučko a tak jsem se většinou někde povaloval ve stínu. Protože ještě nemají páníčci udělanou zahradu, tak moc neprotestují, když si vyhrabávám čerstvou hlínu a pak se do toho vyhrabaného napáskuji. Krásně to chladí a to se mi moc líbí. Věří, že mi to přejde :-). Na cvičáku jsem byl s malým páníčkem, který tam vyslechnul rady na svod. Panička musí taky odeslat tu přihlášku a taky se pustila do předělávky mojí e-boudičky. Tak uvidíme, uvidíme :-). Zatím jsou tady nové fotky z dubna.

Jinak mě moc trápí klíšťata. Mám sice nový obojek - proti nim - ale nějak nefunguje. Skoro denně mi panička nějakého najde. Včera o tom mluvili s páníčkem a musí mi pořídit něco lepšího. Tak snad mi pak dají pokoj.

Srst mi zatím drží, každý kdo mě vidí, mi říká medvěd. Přitom jsem pes :-).

Taky jsme všichni koukali na fotky se svodu, kde byly  moje sestřičky. Moc hezké fotečky.

 18.3.2009

Ahojky všichni. Tak jsem četl nové zprávy o bráškovi Akimovi a celá moje smečka mu gratulujeme k úspěchu v Českých Budějovicích. Taky pečlivě sleduji novinky v e-boudě u mámy Chíby. Koukal jsem, jak se občas scházíte. Škoda, že já bydlím takovou dálku. Ale snad se to někdy povede a na Moravu se za vámi podívám.

Mám se moc fajn, minulý týden byl malý páníček doma, protože měl prázdniny a panička si taky vzala dovolenou. Takže jsem si jich užil, což se mi moc líbilo. Teď zase nastal normální kolotoč, kdy všichni ráno odejdou a postupně se ke mě odpoledne vracejí. Já mám za povinnost hlídat domeček a zahradu - a to mi určitě jde.

Taky jsem byl minulý týden u paní doktorky - ne, že by mi něco bylo, ale panička chtěla vědět, jak se tam budu po takové dlouhé době chovat, kolik vážím a zda prospívám tak, jak mám. Všechno proběhlo v naprostém pořádku, vážím 35,8 kg a paní doktorka říkala, že jsem pěkný pejsek. Akorát se mi v ordinaci přihodila taková věc, že jsem tam ucítil značku jiného pejska - asi to neměli tak dočista odezinfikované, takže jsem to přeznačkoval. Paní doktorka nehubovala -  říkala, že se to stává.

Na cvičáku zkouším s malým páníčkem obrany a poslušnost. S tou poslušností jsem pořád na štíru, na přivolání se mi vůbec nechce, pořád mám starosti se vším okolo. To se vždycky všichni na mě zlobí.

22.2.2009

Nedělní vycházky už se zúčastnil i malý páníček, v pondělí půjde do školy, tak ho panička vzala s námi, aby to pak pro něj nebyl tak velký skok. To bylo ještě lepší. Panička je na sněhu opatrná, ale malý páníček se se mnou taky pěkně vyřádil. Pak jsme chvíli trénovali poslušnost, protože jsme vynechali dnešní cvičák.

Ze sobotního i z dnešního řádění už panička vložila fotografie. Tak se jukněte, jak jsem s tím sněhem zápasil.

Jo, abych taky zmínil. Proběhlo vážení: tak mám 35 kg.

PS: Velký pozdrav mámě Chibetce, moc děkuji za zprávičky, taky často sleduji novinky v mámině e-boudě.

21.2.2009

Dneska jsem byl venku jenom s paničkou. Malý páníček byl nemocný celý týden a velký páníček se taky nakazil, takže byl doma.  Bylo to ale prima. Hrozně moc miluji sníh a tak jsme vyrazili na pole a potom na zahradu k paniččiným rodičům. To zase byla paráda. Tolik jsem se vyblbnul. Když jsme se vrátili po zhruba dvou hodinách, usnul jsem jak špalek u kotle, kde jsem si rozhříval nalepený sníh na chlupech. Panička tam se mnou celou dobu byla a to je vždycky zůžo.

 

Obrazek

15.2.2009

Tak zase neděle a s ní i cvičák. Tentokrát mě malý páníček chválil, prý mi to šlo hezky. A taky tam konečně slyšeli všichni jaký mám hlas. Trénovali jsme obranu a měl jsem se zakousnout do něčeho ???? co jsem předtím nikdy nedělal ani neviděl. Ze začátku jsem byl samý ostych, ale když mě ten "pán" tak vyprovokoval, nenechal jsem si nic líbit. Štěkal jsem jak blázen a zakousnout se nebyl problém. Svůj úlovek jsem si pak i odnesl ......musel jsem jej ale vrátit. Páníček dostal ponaučení, že musí koupit postroj a taky zase nějaké nové vodítko. Hm..... pořád mám něco nového "na sebe" :-))

Pak přišla po cvičáku volná zábava a tak páníček fotil na mobilu, co to šlo. Některé fotky jsou docela podařené, tak se můžete podívat. Účinkuji já a moje kámošky Luna a Bella.

 

11.2.2009

Krmení dravé zvěře.

Obrazek

9.2.2009 

Včera jsem vyrazil s paničkou na zahradu jejich rodičů, kde se mi v létě vždycky tak moc líbilo. Ne jinak tomu bylo i včera. Ve Strašecí sice moc sněhu už nebylo, ále tam................. sice taky zbyteček, ale mě to stačilo. Vyblbnul jsem se jak nikdy. Ze zmrzlého sněhu zbylo pěkné "oraniště". Panička samozřejmě zase něco nafotila, tak se mrkněte.

Taky mě natáčela na video, ale musí se naučit to vkládat do mé e-boudičky, tak snad se taky někdy dočkáte.

8.2.2009

Dnes jsem byl s malým páníčkem, jako kažkou neděli, na cvičáku. Cvičení mi prý moc nešlo, hlavně přivolání, mám teď nějak víc "svou hlavu". Ale bylo nás tam takových víc. Pak jsme se pěkně proběhli, dostali jsme volno a tak jsme řádili. Vypadal jsem spíš jako černý se znaky, než plavý. Panička koukala, když jsme se vrátili ze cvičáku. Vysušili mě ručníkem a já se pak ohříval u kotle. To bylo bezva, pak přišla panička a ještě mě krásně vyčesala. Spal jsem u toho jako dřevo. Jo a když jsme u toho dřeva, je to moje nejoblíbenější hračka. Přes noc nanosím páníčkům vždycky nějaké to polínko ke dveřím, aby měli čím topit :-)))).

Odpoledne jsme pak byli všichni společně na vycházce. Panička zase fotografovala - což já nemám moc rád, ale přece jen jsem chviličku poseděl, abyste se zase mohli podívat jak rostu. Takže ve fotogalerii jsou vloženy snímky z dnešního odpoledne.

2.2.2009

Ahojky v novém měsíci. Do fotogalerie vložila panička nové smínky ze včerejšího dne. Ráno jsem byl s malým páníčkem na cvičáku, ale trošku jsme si to zkrátili - panička pak hubovala, když jsme přišli. Odpoledne jsem byl s velkým páníčkem a paničkou na procházce a to zas huboval páníček, na mě. Vůbec jsem neposlouchal, padal sníh a tak jsem si dělal co se mi líbilo. Asi jsem to ale s tou neposlušností přehnal :-( . Jinak už jsem velkej pes, jak říká panička, už zvedám nožičku. Někdy "to" sice ještě udělám na holčičku, ale už moc ne. Panička se to snažila zdokumentovat, ale marně. Jsem hrozně rychlej :-). Taky jsem paničce způsobil v sobotu úraz. Hupnul jsem na ní, protože se mi prostě chtělo a už to bylo. Teď má ruku ovázanou a nehladí mě s ní, asi to bolí. Ale určitě ví, že jsem to neudělal schválně.

Taky mi koupili košík :-( . Na ten než si zvyknu - to bude asi trvat, protože se mi to vůbec, ale vůbec nelíbí. Panička s páníčkem chodí na rady k jednomu cvičiteli a ten je uklidnil, že časem - při správné výchově, budu bláznit, aby mi ten košík nasadili a šlo se ven. No, nevím, nevím.

Tak se podívejte, co se včera nafotilo a jak už jsem zase narostl. Omluvte kvalitu fotek - jsou pořízeny pomocí mobilů.

4.1.2009

O víkendu proběhlo vážení a měření:

takže vážím 30 kg a měřím 62 cm  

2.1.2009 

Pozn.paničky: 

Zdravíme v novém roce 2009. Dlouho jsme se neozvali, nějak nebyl čas. Askánek je zdravý, čiperný pejsek, kterého všichni milujeme. Pod stromečkem měl dobrůtky a nové hračky. Silvestra překonal bez větších problémů, nebydlíme úplně v centru a ani blízko velkých sídlišť, takže u nás byl relativní klid. Je to prostě už velký mazák. Nejvíc se mu asi líbilo, že jsme byli všichni doma. Takže jsme každý den vyráželi na dlouhé procházky. Na vodítku chodí Askánek dobře, většinou je ale na "volno". Pouští se už kapku dál, ale pořád kontroluje, kde jsme. Líbí se mu "šiškovaná". Jakmile přijdeme k lesu, už nějakou tu šišku hledá a přinese ji na házení. Tímhle se snad nikdy neunaví.

Taky stále dochází syn s Askánkem na cvičák. Povely zvládá, ale baví ho cvičit vždy jen chvilku, pak začne dělat, že nás neslyší. Zanechání na místě už mu jde dobře, ale má toho ještě mnoho před sebou. Určitě na tom není tak dobře jako jeho bráška Akim, který - jak jsme četli - dosáhl prvního úspěchu. Moc mu gratulujeme.

Nafotili jsme zase spoustu fotek - i když je velmi obtížné Askánka zachytit - je to totiž velký neposeda, takže je co nevidět vložíme do fotogalerie.

Taky musím napsat, jaký je Askánek ochránce. Hlas má tak mohutný, že se k nám nikdo sám ani neodváží. Zahradu i dům hlídá perfektně. Budí už velký respekt. Jsme na něj moc pyšní.

31.12.2008

 

Obrazek

 

21.11.2008

Dnes u nás poprvé padal sníh. Byl to můj první "snížek"  .

 

 

Obrazek

19.11.2008

Tak zase pár zpráviček. Mám se moc dobře, jen je mi líto, že se tak brzo stmívá. Když panička s páníčkem přijdou dom už je šero. S "malým" páníčkem sice chodím cvičit a na vycházky denně, ale moc se vždycky těším na ty "velké". Taky u nás byli o víkendu přátelé páníčků a já dostal oooooobrovskou kost - spíš na hraní, protože masa mi tam moc nenechali :-)))), ale i tak to bylo prima a já jsem ji pak nechtěl nikomu dát :-)))). Nastala honička a to se mi líbilo. Po delší době jsem byl v neděli s malým páníčkem na cvičení. Moc mi to nešlo, ale byli jsme ujištěni, že to chce všechno čas a hlavně trpělivost. Doma jsme pak předváděli, co nás učili a já dostal pacholíčka s piškůtkama - hmmmm to byla dobrota :-)))). Panička má zase nějaké nové fotky, tak se určitě objeví v sekci "Jak rostu".

Moc všechny zdravím a hlavně mámu Chíbu.

6.11.2008

Ahojky v listopadu, panička měla zase trošíčku čas a tak vložila některé nové fotky do galerie. Můžete se podívat jaký jsem frajer. Taky založila tenhle můj deníček, takže teď budeme připojovat novinky o nás všech, jak se máme, co děláme a tak vůbec.

Teď jedna novinka, starší sice už týden, ale přece jen ještě novinka - přestěhovali jsme se do nového domečku a já jsem ve své boudičce venku i přes noc. Předtím jsem pobýval na chodbě v bytě páníčků, teď jsem ale už v kotečku. Všichni měli strach, jak nebudu vyvádět, až budu venku v noci sám, ale zvykl jsem si rychle. Vím, že jsou moji blízcí jenom malý kousíček vedle a když by něco - přece si je umím přivolat :-))).

 

 

 

 

 

 

27.12.2010

Tak po dlouhé době píšu pár zpráv. Jsem v pořádku a mám se moc dobře . Páníčci mě teď nechávají často u nich v "boudě" a je to moc prima. Na cvičák nechodíme, mladej páníček už na mě nemá čas a stejně je cvičák asi celý pod sněhem. Cvičím doma s paničkou a s velkým páníčkem. Taky chodíme ven, teď je to super, sněhu je hoooodně, takže se vždycky pořádně vyblbnu. Sníh mě prostě baví .

Co se mi ale nelíbí je, když mě panička fotí. Úplně to nesnáším, hned štěkám a ukazuji jí zuby. Říká mi vlkodlak a prý tu fotku jak cením tesáky zvětší a dá na vrátka, aby lidi věděli, že "tady hlídám já" - i když oni to asi už vědí. Jsem hlídač jak má být. Každého, kdo se k vrátkům jen přiblíží hnedka vyštěkám - tedy pokud to není "domácí" , to ani nevrknu, jen se kroutím jak paragraf . A co bych psal - nejhorší je prostě listonoška. To bych dopisní schránku nejraději rozkousal a zahrabal někam daleko, aby k nám nechodila a nic nám neházela .

 

Nějaké fotky, co se i přes moje štěkání podařily paničce vyfotit, jsou v galerii.

Mějte se moc krááááásně a v novém roce hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Askánek

(Květa Dostálová, 25. 7. 2009 19:59)

Ahojky, na tuto stránku jsem se dostala ze smutku nad ztrátou svého Askánka. Byl to aljašský malamut a byl to nejlepší pes na světě. Jsem ráda, že je u nás další nositel tohoto jména i když jiná rasa. Přeju Vašemu Askanovi ty nejlepší psí roky a prima páníčka. A Vám přeji spoustu krásný dní v jeho společnosti.

Pozdrav

(Michaela a Kessinka, 30. 5. 2009 20:44)

Ahojky :),
dostali jsme se k vám, přes stránky maminky :). Askánka moc chválíme, je krásně chundelatej. Přejeme hodně úspěchů a moooc krásných příhod, které můžete psát na stránky. Kessinka s paničkou
http://www.oddrouzkovickehopotoka.cz.tl/

:-))

(Máma Chíba :-)), 18. 3. 2009 16:41)

Ahojky Askánku,
už jsem netrpělivě s páníčkami vyhlížela novou aktulku. A ejhle je tady.
Jesm moc ráda, že mně chodíš pěkně ne mé e- boudičky navštěvovat.
Taky nás mrzí, že nejsi kapku blíž, ale panička říkala, že se za tebou musíme jet taky podívat. A nebo si dáme třeba sraz někde u Prahy kam by mohl přijet i Liberčák Akimek, aby nás bylo víc.
Jinak ti musím říct, že oba bráškové Argouš i Akim jsou na tom s přivoláním velmi podobně:-)) Takže jediná Aiduška co jsme měla možnost vidět, tak ta má přivolání pěkný. Je vidět, že jste kluci sebevědomější a tak Vám to dělá trošku víc problém. Argoušek jak říká jeho páníček, tak by potřeboval zastřihnout uši, aby líp slyšel. Ale nic si z toho nedělej jsi ještě mladý a ještě stále máš právo trošku páníka pozlobit. Můj nevlastní brácha a vlastně tvůj vlastní strejda Arís, tak dával paničce taky pěkně zabrat. Jakmile viděl psy a byl na volno, tak nejen ohluchl, ale i trpěl ztrátou paměti. Normálně zapomněl, že je tam panička. Až teď ve 2 a půl roce konečně pochopil. Takže pohoda :-)) jestli jsi jako on, tak máš času dost. Ale, raději to doma neříkej :-))
Dívám se, že už máš 36 kileček, takže asi žádný drobek nebudeš. Kluci hlásili stejnou váhu.Jsou chlupatí jak medvědi a tak jsem moc zvědavá až štěněcí kožuch shodí dolů. Dívala jsem se na fotky a podle fotek typuji, že máš hlavu po mně :-)). Tak jsem moc zvědavá až tě uvidím na živo. Akimek je víc do táty. Argouš má moji hlavu :-)) Agátka má taky moji hlavu. Aida ta je taky víc do táty. Asagy jsme dlouho neviděli a Ari jenom chvilku .
Jo a s tím doktorem si nic nedělej. Prostě jsi šikovný kluk. Myslím, že strejda Ari by mohl vyprávět.
jo a te´d ještě důležitá věc. Vyřiď páníkům, že se blíží svod. Nahlídnite tady. Tady je první termín a potom až v listopadě. Čím dřív tím líp. Je to první krok k uchovnění. Tam tě jenom malinko prohlídnou. Nic to není. Zuby a změří tě. A podíváš se apoň na ostatní jak na tom jsi.
http://www.hovawart.cz/akce/info.php?akce=487
kde jsou propozice. Páníci by určitě přijeli pokud by jsi se přihlásil.
Ale ještě tvým páníčkům napíší.
Dnes jsem se nějak rozepsala. Takže chválím fotky. vypadáš tam moc pěkně. A držím pěsti ve výcviku a hlavně na obranách. Měj se a brzy zase napiš.

:-))

(Máma Chíba :-)) , 17. 2. 2009 18:46)

Ahojky Askánku, tak jsem tady zase. Již včera jsme si četli, jak se ti daří. A jsem moc spokojená :-)) Nejvíc si mně potěšil, že začínáte s obranami. To je supr. Myslím si, že by ti to mělo určitě jít. Nám hovíkům to trvá o chvíli dýl než se rozkoukáme. Hlavně pomale a minimálně do roka jenom hrou. Aby se ti nestalo to co mně a nejen mně, když to dělali na zlobu, že koukám jenom po figurantovi a kořist je na druhém místě. A taky poraď páníčkovi, že hovíci potřebují chodit na obrany odpočatí v plný síle. Jinak to taky za nic nestojí. Bohužel my hovíci, když jsme mladí, tak nezvládneme psychicky víc věcí. Třeba lítání se psy a pak obrany. |To pak je soustředěnost na práci v háji. To jenom menší rady a zkušenosti do začátku. Co víme od známých hovíkářů,tak museli dokonce oddělit poslušnost a obrany. Protože, když jako první cvičili poslušnost, tak už obrany stály za houby. Teď už např. v Brně u hovíkářského figuranta to dělají tak, že nejdříve obrany a pak poslušnost. Ale uvidíš časem. I když ti to půjde třeba pomaleji, tak to půjde. Těšíme se na další zprávičky. A přeji ti ať ti to šlape a ať děláš páníčkům jenom radost.
Zítra dáme sestřičku Agátku na stránky jak kousala v Brně , tak nahlídni. Tak se měj a pozdravuj páníčky.

:-))

(Máma Chíba :-)), 11. 2. 2009 18:15)

Ahojky Askánku,
je supr, že jsi se tak rozepsal :-)). Stále tě sledujeme, jak se ti daří. Vždycky, když napíšeš, tak se seběhne celá smečka k "obrazovce" a radují se co píšeš a potom jak jsi zase vyrostl a jaký je z tebe pěkný kluk.
Trošku vidím, že trošku zlobíš a že s poslušností máš trošku problémy. To musíš vylepšít :-)). Jinak budu muset na tebe štěknout:-))
Těší mě, že se ti daří dobře. Takže se měj a pozdravuj celou smečku. Těšíme se na další novinky.

Pozdravení

(Máma Chíba :-)), 5. 1. 2009 18:46)

Ahojky Askánku,
jsme rádi, že jsi se opět ozval. Už jsme netrpělivě s celou smečkou strážili, kdy opět napíšeš do svého supr deníčku.
Mám velikou radost, že se ti daří dobře. A páníček teď říká, že z tebe roste obr :-))) 30 kg a 62 cm no to už se mi začínáš pomale přibližovat :-)) Ozval se včera brácha Argoš a váží něco přes 30 kg a taky měří něco málo přes 60cm. Takhle nám to Argošáčci napsali. Se cvičením jste taky na tom stejně :-)) Takže Askánku jako máma ti říkám začni poslóóchat :-)) jsi po mně a po tátovi , takže se začni snažit :-)) Ale máš pochvalu za zůstaň, to jsi tedy šikovný :-)) a že umíš chodit na vodítku, tak to máš pochvalu velkou. To já s Arísem jsme na tom hůř.Stále se snažíme tahat na tom vodítku. Musím se pousmát těm šiškám. To máš po tátovi, ten je taky v tom nošení neúnavný a musí se mu to taky stále házet. To já moc nenosím . Spíš to nechávám na páníčkovi, aby si něco našel a pak si se mnou hrál.
Jo a máš pochvalu za hlídání :-)) . Hlas máš určitě po mně :-))
Měj se a že pozdravujeme tvoji dvojnohou smečku a supr nová webová boudička. Málem jsem se lekla, že jsem jinde. Ale pak jsem začmuchla a byla jasný že jsem "doma" :-)) Móc pěkný je to tady.

Pozdrav

(Máma Chíba :-)), 23. 11. 2008 15:31)

Ahojky Askánku,
jsem moc ráda, že se ti dobře vede. Je vidět, že z tebe roste šikovný velký kluk.
Pamatuji si jak jsi jako malý prcek uměl páníčky přivolávat. A vždycky jako jediný jsi býval na stráži a nic ti neuniklo.Takže nemám o tebe strach, teď když už jsi v noci sám.
No s tím cvičákem to chce opravdu čas. Jsi ještě prcek, ale mohl by jsi se trošku snažit :-)) Věřím, že budeš šikulka po mě :-)) a po tátovi.Takže páníčci nebojte to bude dobrý.
Je mi po tobě smutno, ale snad se někde uvidíme. Jsem moc ráda, když s tady mohu počíst jak se máš.
Takže se měj a buď hodný na svoji smečku.